KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Sprattelgubbe 15205033
nr 1520 5033
Karl Nordström
(1855-1923), Sverige
Sprattelgubbe, Tusch och akvarell på Papp, ej signerat. Höjd: ca 30 cm
Kondition: proveniens konstnärens familj till 2023
Karl Nordström, svensk målare född på Tjörn 1855, död 1923.
Utrop:
500 kr
måndag 6 februari 2023
kl 19:12:31
Karl Nordström
Läs mer om Karl Nordström